Nowości – 20 października 2019 r.

Dodano 20.10.2019

 

13 października 2019 r. – wybory parlamentarne. Frekwencja 61,74 %. Brawo Demokracja!

 

W tym tygodniu, zgodnie z zapowiedzą, publikujemy relacje z dwóch paneli dyskusyjnych ze spotkania w Smardzewicach: „Sędzia jako obywatel - komunikacja, edukacja, zaniedbania z przeszłości, strategia na przyszłość” oraz „Współpraca sędziów z dziennikarzami”.

 

Na wniosek jednego z uczestników przedstawiamy też sprostowanie co do liczby sędziów apelacyjnych obecnym na naszym szkoleniu. Było ich, nie jak błędnie podaliśmy 2, ale aż 5! Bardzo się z tego cieszymy, a za błąd serdecznie przepraszamy.

 

W zakładce „Nasz Okręg” publikujemy pełną listę aktualnych Przedstawicieli Sędziów naszego okręgu. Wszystkim wybranym serdecznie GRATULUJEMY oraz życzymy spokojnej i owocnej kadencji.

 

Zaś z okazji TYGODNIA MEDIACJI prezentujemy bardzo ciekawą propozycję Łódzkiego Porozumienia Mediatorów, aby wykorzystać nową instytucję posiedzenia  przygotowawczego w sprawach cywilnych do upowszechniania mediacji. Pomysł polega na umożliwianiu mediatorom udziału w tych posiedzeniach i osobistego przekonywania stron do mediacji. Szczegóły w tekście „A gdyby do mediacji przekonywali sami mediatorzy?”.

 

 Zapraszamy do lektury!

 

 

 

 

 

Redakcja: Krzysztof Kacprzak, Halina Kierska-Furmańczyk, Ewa Maciejewska, Rafał Maciejewski (admin) i Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek

kontakt:   administrator(at)sedziowielodzcy.pl    (w miejsce (at) należy wpisać @)