Wakacje z edukacją na trawie

Dodano 7.7.2019

 

Tak jak w zeszłym roku, z uwagi na okres urlopowy, do końca sierpnia ogłaszamy na naszej stronie zmianę trybu pracy. Publikację będą mniej regularne i zależne od aktualnych potrzeb. Mamy jednak na uwadze, że w czasie wakacji trwa akcja edukacyjna "Twój oSĄD" - na trawie o sprawie -  i dlatego w miarę możliwości będziemy starali się przedstawiać relację z kolejnych jej odsłon, zaś podsumowanie całości na pewno opublikujemy na początku września.

W dniu dzisiejszym miało miejsce pierwsze spotkanie plenerowe w Parku Poniatowskiego w Łodzi. W charakterze gości specjalnych wystąpili sędziowie: Izabela Wawrzynkiewicz i Marzena Kluba oraz sekretarze z I Wydziału Cywilnego: Aneta Jędrzejczyk i Sebastian Dziki. Spotkanie było otwarte dla wszystkich chętnych, choć znowu – jak w 6. Dzielnicy przeważali zaproszeni znajomi i osoby wspierające. Organizatorzy – Łódzka Arka Demokracji -  cały czas mają wiele pytań o pracę i organizację sądów. Również z tego powodu te spotkania są bardzo potrzebne. My – sędziowie i pracownicy sądów – dowiadujemy się jak nas widzą z zewnątrz, a oni - zaangażowani obywatele i obrońcy wolnych sądów – poznają naszą pracę od podszewki. Wszyscy zgadzamy się, że edukacja prawna jest potrzebna od jak najmłodszych lat. Staramy się też wspólnie wypracować ciekawy sposób dodarcia do szerszej opinii publicznej. Pojawiła się propozycja nagrywania przy okazji kolejnych spotkań krótkich wypowiedzi ze skondensowanymi odpowiedziami na najczęściej zadawane pytanie, które byłyby potem wrzucane do internetu. Bardzo ciekawy pomysł do przemyślenia i wykorzystania już za tydzień.

Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku i zapraszamy z nowymi siłami we wrześniu. Jesień 2019 zapowiada się dla wymiaru sprawiedliwości bardzo gorąco. Wszystko na bieżąco będziemy dla Was relacjonować i komentować. Przypominamy też o szkoleniu w Smardzewicach - 4-6 października 2019 r. Lista gości i tematyka spotkań już jest gotowa. Będzie intensywnie i interesująco. Nie możecie tego przegapić!

 

SSO Ewa Maciejewska

 

 

 

 

Redakcja: Krzysztof Kacprzak, Halina Kierska-Furmańczyk, Ewa Maciejewska, Rafał Maciejewski (admin) i Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek

kontakt:   administrator(at)sedziowielodzcy.pl    (w miejsce (at) należy wpisać @)