Nowości - 1 grudnia 2019 r.

Dodano 1.12.2019

 

Dzisiaj jesteśmy w Warszawie i przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Łodzi. Wspieramy sędziego Pawła Juszczyszyna i wszystkich represjonowanych sędziów. Dajemy świadectwo, że się nie przestraszyliśmy i nadal będziemy orzekać bezstronnie i niezawiśle.

Jutro na Zgromadzeniu Przedstawicieli Sędziów Apelacji Łódzkiej zdecydujemy co dalej, po wyroku TSUE, z kolejnymi konkursami na wolne stanowiska sędziowskie w sądzie apelacyjnym i sądach okręgowych.

Relacja z przebiegu obu tych wydarzeń na naszej stronie jutro.

 

Za tydzień zaś napiszemy o pierwszej rozprawie przed sądem dyscyplinarnym przy Sądzie Apelacyjnym w Łodzi, która została wyznaczona na 27 stycznia 2020 r. godz. 11.30 sala 30.

Obwiniona: SSO w Olsztynie - Dorota Lutostańska.

Występek dyscyplinarny: udział w zdjęciu na stulecie niepodległości i niewyłączenie się od orzekania w sprawie ubrania w koszulki KONSTYTUCJA bab pruskich.

Publiczność, której nie może zabraknąć na sali rozpraw: sędziowie łódzcy, adwokaci, radcowie prawni i wszyscy, którzy wspierają wolnych sędziów. Odnotujcie w kalendarzach!!!

 

Zaś już dziś  na "Blog-polecamy!" gorące komentarze do zaostrzającego się sporu między władzą a sędziami oraz do mocno upolitycznionych działań Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych - Piotra Schaba.

 

Zapraszamy do lektury!

 

 

 

 

 

Redakcja: Krzysztof Kacprzak, Halina Kierska-Furmańczyk, Ewa Maciejewska, Rafał Maciejewski (admin) i Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek

kontakt:   administrator(at)sedziowielodzcy.pl    (w miejsce (at) należy wpisać @)